O nas

Każdy wielki biznes zaczyna się od jednej osoby. Od kogoś, kto ma pomysł i nie boi się podjąć ryzyka. W AIP wierzymy w Twój pomysł na firmę. Pomagamy Ci go przetestować, zrealizować i rozwijać.

Praktyczna szkoła prowadzenia biznesu

Jesteśmy największą w Polsce fundacją, która w kompleksowy sposób wspiera rozwój przedsiębiorczości w naszym kraju. Działając od 15 lat pomagamy przyszłym przedsiębiorcom otwierać swoje firmy i ułatwiamy im stawianie pierwszych kroków w niełatwym świecie biznesu.

Wiele zmieniło się od czasów, kiedy zakładanie własnej działalności gospodarczej przypominało biurokratyczny koszmar. Na szczęście, zdecydowanie na lepsze. Firmę można założyć dzisiaj przez Internet i bez większych problemów skorzystać z preferencyjnego ZUS-u. Nie oznacza to jednak, że nasza rola dobiegła końca.

Nadal wypełniamy naszą misję, jaką jest udzielanie wsparcia osobom rozpoczynającym swoją przygodę z biznesem – przy minimalizacji ryzyka, bez zbędnej biurokracji i wysokich kosztów. Na nasze pełne wsparcie można liczyć także podczas formalizowania swojego start-upu w działalność gospodarczą czy spółkę. Rozbudowujemy i udoskonalamy nasze procesy i rozwiązania tak, by zagwarantować uczestnikom naszych programów możliwość maksymalnego zaangażowania się w testowanie i rozwój swojego pomysłu.

Systematycznie opracowujemy i wdrażamy narzędzia wspierające start biznesu. Aktualnie realizujemy wiele ambitnych projektów, by propozycja AIP była odpowiedzią na bieżące trendy i wyzwania biznesowe. Aktywnie budujemy środowisko edukacyjne, między innymi poprzez platformę wiedzową, na której zamieszczamy materiały szkoleniowe w formie video, jak również programy partnerskie. Jesteśmy inicjatorami wydarzeń on-line z praktykami biznesu. Nawiązujemy współpracę z partnerami, której beneficjentami są uczestnicy naszego programu. Organizujemy wydarzenia pozwalające prezentować swoje pomysły publicznie i nawiązywać nowe, wartościowe relacje biznesowe. Wśród naszych projektów znajdują się też nieco bardziej przyziemne, choć równie istotne zagadnienia, jak obieg dokumentów on-line czy możliwość składania oświadczeń woli zdalnie.

Dołącz do nas

Nasze społeczności

Dzięki wsparciu Inkubatorów AIP tysiące firm rozpoczęło swoją działalność i przekuło swoje pomysły w dochodowy biznes. Dołącz do naszej społeczności i stań się jedną z nich.

Dominik Szulim

Co-Founder & CEO Key2Print

Dzięki AIP weszliśmy w świat dużego biznesu, inwestorów, funduszy i dostaliśmy gigantycznego motoru napędowego.

Monika Żochowska

Co-Founder & CEO glov.co

AIP pomogło nam we wszystkim.

Przemysław Radomski

Founder & CEO Sunshine Profits

AIP pomogło mi skutecznie przetestować pomysł na biznes i upewniło mnie w przekonaniu, że warto iść drogą przedsiębiorczości.

Aplikuj do naszej społeczności

Szukasz kreatywnej przestrzeni do prowadzenia swojego biznesu? AIP to 50 inkubatorów zlokalizowanych w 21 polskich miastach. Znajdź najbliższy coworking w swojej okolicy.

Aplikuj do AIP